Dzień otwarty szkoły - poznaj Żeromka

21 marca w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie odbył się Dzień otwarty pod nazwą „Poznaj Żeroma”. Na zwiedzających szkołę ósmoklasistów i ich opiekunów czekało mnóstwo niespodzianek.

W małej sali gimnastycznej można było zapoznać się z ofertą profili klas na rok 2024/2025, czyli był tam:

  • Stefan Politechnik,
  • Stefan Psycholog,
  • Stefan Humanista,
  • Stefan Medyk.

 

Zagadki matematyczne, humanistyczne, biologiczne, językowe i inne przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami. Oprócz tego można było poznać Stefana Plastyka, czyli obejrzeć pokazy plastyczne przygotowane przez uczniów szkoły. Co więcej, w sali można było też spotkać Stefana z Internatu, który wraz z kolegami i koleżankami przygotował coś tak dla ducha, jak i ciała.

Stefan Muzyk również przebywał w małej sali gimnastycznej, a dzięki niemu można było zobaczyć specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację i posłuchać spokojnej muzyki.

Dodatkowo, widzieliśmy tam też Stefana Sportowca, który zaprezentował pokaz dżudo. Zawitał też na dużą salę gimnastyczną, gdzie uczestnicy mogli wziąć udział w różnych zawodach sportowych, które nadzorowali nauczyciele wuefiści.

Główną atrakcją imprezy było odkrywanie skarbów „Żeroma”. Każdy uczestnik dostał pamiątkową kartę, którą należało uzupełnić, najpierw odwiedzając Stefana Fotografa, który wraz z pomocnikami wykonywał pamiątkowe zdjęcia uczestników. Następnie trzeba było zawitać do Stefana Drukarza. Nie lada wyzwanie czekało na uczestników w trzecim kroku odkrywania skarbów „Żeroma”, bowiem należało pójść do Stefana Detektywa, który pod lupą opiekunów pozwalał brać udział w eksperymencie chemicznym i zobaczyć, w jaki sposób zbiera się odciski palców. Na koniec był Stefan Łamacz Szyfrów, który zachęcał do rozwiązania dwóch zagadek matematycznych związanych z faktami na temat szkoły. Ostatni etap polegał na udaniu się do sekretariatu po pieczątki potwierdzające wykonanie wszystkich zadań.

Dodatkowo, w sali numer 52 można było odwiedzić Stefana Geografa, który dzięki właściwemu odczytowi tego, co przedstawiał sekstant, testował wiedzę przybyłych z zagadnień geograficznych tak gości, jak i uczniów szkoły.

Fotorelacje znajdziecie na naszym FB

Skip to content